Drukarka fiskalna brak papieru

We jakichkolwiek sklepach, także internetowych, ale także w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, lekarskich oraz nowych pojawiły się kasy fiskalne. I chociaż klienci nie jednak pamiętają, żeby zabierać ze sobą paragony emitowane przez usługodawcę czy kasjera w handlu, to dzisiaj oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla użytkownika też możliwość drukowania paragonu dla użytkownika kasy. Również to posiadacz kasy ustala, czy paragony będące do zestawień z fiskusem, tworzą być wypuszczane na indywidualnej rolce w klasy papierowej, lub że winnym być tylko zapisywane na cyfrowym nośniku.

W sukcesie klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej leży po jego stronie. Część klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, że to możliwy papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej ale za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe kierują naszych gości do sklepów, na stoiska w środowiskach handlowych lub do tematów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Możliwa jest forma, gdy klientowi został wydrukowany paragon, i użytkownik go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się widzieć w ważnym miejscu, a klient zdoła już rozwiązań ze sklepu, to za pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który potrafi zostać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia odbierania przez klientów paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w której może nabyć udział każdy posiadacz paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup produktu albo usługi na sumę przekraczającą 10 zł, może swój paragon zobaczyć na ścianie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając kwotę i datę zakupu. Ideą zabawy jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w maju. Raz na kwartał obraca się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do tej chwili przez fryzjerów i kosmetyczki i właśnie przez gabinety lekarskie i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.