Pompa membranowa rysunek

Pompa membranowa więc nic nowego jak tradycyjna pompa wyporowa, w której to potężnym organem roboczym jest gumowa lub plastikowa membrana poruszana za pomocą specjalnej dźwigni. Pompy membranowe najczęściej zasilane są sprężonym powietrzem lub cieczą. Wykonanie tych urządzeń rozpoczyna się od momentu zasilenia sprężonym powietrzem lub cieczą samego z membran. Wszystkie membrany związane są ze sobą wspólną osią. Każda membrana wykonując posuw tłoczenia automatycznie prowadzi w bezpośrednim profilu drugą membranę, która to zasysa medium. Kolejny cykl pracy pomp membranowych powtarza się każdorazowo z odwróceniem zakresów działania.

Do czego przeznaczana jest pompa?Pompa membranowa to niezwykle wszechstronne i co najistotniejsze bardzo skuteczne rozwiązanie pompowe, które określone jest głównie do tłoczenia bardzo wielu nowych środowisk także to także tych agresywnych chemicznie jaki również i mediów o dużej gęstości i trudnej lepkości. Nowoczesna pneumatyczna pompa membranowa może wykonywać na ciepło z racji tego, że jest bardzo opłacalne strony samozasysające.

ZastosowaniePompa membranowa bardzo długie zastosowania odnalazła przede wszystkim w uzdatnianiu wody. Idealnie nadaje się ona między innymi do pompowanie flokulantów, chemikaliów, osadów oraz zawiesin stałych. Membranowe pompy odporne są na zajęcia kwasu solnego, żelaza i chlorku stąd te znalazły w współczesnych czasach naprawdę dobrze zastosowań. Pompy tego sposobu bardzo często korzysta się też w przemyśle lakierniczym i drukarskim. Od całkiem niedawna pompa membranowa polecana istnieje oraz w zastosowaniach sanitarnych a w inżynierii mechanicznej.